„Vienybės medis” – Lietuvos tūkstantmečio monumentas

Mūsų laikais turbūt kaip niekada lietuviai yra išsiblaškę po visą pasaulį.Vieni svetur ieško lengvesnės duonos, kiti, užmiršę savo šaknis ir patriotiškumą, pasiryžę gyventi bet kurioje pasaulio valstybėje, tik ne Lietuvoje.

Todėl manome būtų prasminga sukurti pasaulio lietuvių vienybės simbolį, parodantį mūsų visų siekį būti kartu , gyventi ir dirbti vardan Lietuvos.

Ilgai galvojome, koks turėtų būti šio monumento motyvas.Suprantamas tiek senąjai kartai, tiek jaunimui, keliantis pasididžiavimą, persmelktas tautiškumu, tačiau tuo pat metu modernus, juk sukurtas 21-ame amžiuje.Išminties ieškojome autentiškoje mūsų liaudies kultūroje, kuri, pradedant monodinėmis dainomis ar sutartinėmis, baigiant liaudies medžio skulptūra ar tautiniais drabužiais,yra verta pačių skambiausių epitetų.

Monumento ” Vienybės medis” Lietuvoje motyvu matome vienintelį simbolį-Gyvybės medį.Simbolinis Gyvybės medis ir turėtų tapti ta vieta, kurią kiekvienas pasaulio lietuvis privalėtų aplankyti.

Pati skulptūra būtų maždaug 9 metrų aukščio, iškalta iš akmens: viena jos pusė atkartotų autentiškos verpstės vaizdą, o antroji, tarytum šių dienų atspindys,ornamentuota verpsčių dekoravimo principu, tačiau atspindėtų aktualią Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui informaciją.Saulę primenančio apskritimo centre būtų iškalti reljefiniai įrašai su iškiliausiomis Lietuvos Tūkstantmečio asmenybėmis.

Vieta šiai skulptūrai jau rasta – tai Vingio parkas Vilniuje, kuriame daugelį metų mus vienijo Pasaulio lietuvių dainų šventės, vyko svarbiausi Sąjūdžio mitingai.

Skulptorius Tadas Gutauskas (TaDas), architektas Rolandas Palekas.

PROJEKTO FILMUKAS:
http://www.youtube.com/watch?v=-Oyx6RfBQXU