Vilniaus apylinkes papuošė nauja skulptūra

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2016 m. rugsėjo 5 d., Vilnius

Sostinės prieigose, Europos centro golfo klube, stebint keliems šimtams garbių svečių atidengta nauja skulptūra. Golfui skirtą ir „Golfi“ pavadintą skulptūrą sukūrė žinomas menininkas Tadas Gutauskas, kuriam oficialiai atidengti skulptūrą padėjo ir golfui neabejingas olimpinis čempionas Virgilijus Alekna.

„Džiaugiuosi matydamas, kad golfas ir mūsų šalyje iš uždaros žmonių grupės užsiėmimo tampa socialiniu reiškiniu, į kurį įsilieja vis daugiau žmonių. Šiandien ypatinga diena dar ir dėl to, kad įvyko golfo ir meno sintezė. Golfas pagaliau turi savo simbolį, kuris, tikiu, kiekvienam čia užsukusiam, kaip ir pats žaidimas, dovanos tik geras emocijas. Kiekvienam iš jūsų linkiu kuo daugiau tų gerų emocijų, nuoširdaus bendravimo ir, žinoma, gerų rezultatų“, – kalbėjo V. Alekna, o vėliau ir pats sudalyvavo Vilniaus mero golfo taurės turnyre.

Vieni pirmųjų skulptūrą išvydo ir įvertinto „Modus Group“ valdybos narė Ainė Martinkėnaitė-Martyniuk, „Topo centro“ įkūrėjas ir akcininkas Aurelijus Rusteika, protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka, žurnalo „Valstybė“ vyr. redaktorius Eduardas Eigirdas, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Okinčic ir būrys kitų.

„Man, kaip kūrinio autoriui, be abejo, svarbu, kaip jį priima visuomenė. Atrodo, kad šį kūrinį golfo bendruomenė ir į ceremoniją susirinkę svečiai priėmė išties palankiai, sutiko džiugiai. Smagu ir tai, kad kiekvienas į šią skulptūrą žiūri iš savo asmeninės perspektyvos ir suvokia vis kitaip – vieniem tai tiesiog golfo žaidėjas, kitiem – ji turi daugiau simbolinių prasmių“, – dar vienu Lietuvą papuošusiu savo kūriniu džiaugiasi T. Gutauskas.

Skulptūra „Golfi“ vienintelis simbolis golfui Rytų Europoje ir vienas iš nedaugelio visame pasaulyje. 6 metrų aukščio skulptūra „Golfi“ buvo pagaminta iš plieno, taip pat cinkuojama ir galiausiai nudažyta geltonais ilgaamžiais polieretaniniais dažais.

„Atrodo, kad aplink šią skulptūrą sklando labai gera aura – tokią aurą gali skleisti tik menas. O mene ir golfe tikrai daug panašumų. Golfas taip pat yra labai meniškas. Be to, ir menu grožėtis, ir golfu mėgautis tuo pat metu gali labai skirtingi žmonės, kelios kartos: ir seneliai, ir anūkai. Tai įrodė ir neseniai pasibaigęs Vilniaus mero golfo taurės turnyras, kuriame žaidė ir aštuonmetis vaikas, ir į septintą dešimtį įkopęs senjoras“, – sako Europos centro golfo klubo direktorius Mindaugas Ginskis.

Trečią kartą vykusio Vilniaus mero golfo taurės turnyro nugalėtoju tapo ir taurę laimėjo patyręs golfo žaidėjas Dainius Šutavičius.